Kim są użytkownicy Blixa? – zestawienie tygodniowe [12-18.02.2018]

Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu, publikujemy struktury wieku i płci użytkowników aplikacji Blix, którzy zapoznali się z najbardziej popularnymi i najbardziej angażującymi gazetkami, których zestawienie przedstawialiśmy w poniedziałek. Tego rodzaju dane demograficzne są w stanie podpowiedzieć sieciom handlowym, w jaki sposób powinny komponować swoje gazetki reklamowe, by trafiać do wybranych grup docelowych.

KTO PRZEGLĄDAŁ NAJPOPULARNIEJSZE GAZETKI?

Podobnie, jak w minionym tygodniu, najpopularniejsze gazetki z ubiegłego tygodnia zainteresowały przede wszystkim kobiety w przedziale wiekowym 25-34 lata. Udział tej grupy wiekowej w całej strukturze użytkowników Blixa wyniósł dla wspomnianych publikacji średnio 54,6%. Młode konsumentki, otwarte są na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, takich, jak aplikacje mobilne, agregujące gazetki reklamowe, ponieważ wiedza, że pozwalają im one zaoszczędzić mnóstwo czasu. W życiu rodzinnym są zwykle inicjatorkami i decydentkami, jeśli chodzi o zakupy. To one planują i podejmują decyzje zakupowe. Nic więc dziwnego, że tak chętnie zapoznają się z ofertami sieci handlowych.

KTO PRZEGLĄDAŁ NAJBARDZIEJ ANGAŻUJĄCE GAZETKI?

Podobnie sprawa ma się w przypadku najbardziej angażujących gazetek ubiegłego tygodnia. Kobiety w przedziale wiekowym 25-34 lata stanowiły średnio 54% odbiorców tych publikacji. Co ciekawe, gazetka reklamowa Obi, która znalazła się w zestawieniu, zainteresowała mężczyzn, jak żadna inna – najchętniej zapoznawali się z nią panowie w przedziale wiekowym 25-34 lata. To dowód na to, że coraz więcej młodych mężczyzn angażuje się w podejmowanie decyzji zakupowych, szczególnie, jeśli chodzi o specyficzne produkty, związane z remontowaniem i majsterkowaniem.

Jeśli interesują Cię zestawienia demografii prawie miliona użytkowników Blixa – najpopularniejszego mobilnego agregatu gazetek reklamowych w Polsce, koniecznie zapisz się do subskrybcji naszego newslettera. Będziemy informować Cię o kolejnych raportach, jakie pojawią się na naszym blogu.

Już w piątek, przedstawimy kolejne listy produktów, których użytkownicy Blixa poszukiwali w najpopularniejszych i najbardziej angażujących gazetkach minionego tygodnia. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego bloga!

Potrzebujesz więcej informacji
lub danych na temat swojej marki? 
Zapisz się do newslettera

Oświadczam, że podane przeze mnie powyżej dane osobowe przekazuję...czytaj dalej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *