Najpopularniejsze i najbardziej angażujące gazetki w Blixie – zestawienie tygodniowe [19-25.02.2018]

Już po raz trzeci, przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych i najbardziej angażujących gazetek reklamowych w Blixie. Dane dotyczą ubiegłego tygodnia.

NAJPOPULARNIEJSZE GAZETKI – TOP 5

Jak już wspominaliśmy, najpopularniejszymi gazetkami określamy te 5 gazetek, które odnotowały najwięcej wyświetleń spośród wszystkich dodanych w ubiegłym tygodniu do aplikacji Blix.

Gdyby nie fakt, że cotygodniowa gazetka Lidla znalazła się na podium, Biedronka opanowałaby całe zestawienie najpopularniejszych gazetek minionego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu, najpopularniejszą gazetką w Blixie, okazała się gazetka Biedronki – “Okazje tygodnia”. A w niej, przede wszystkim: odzież damska i męska, akcesoria dekoracyjne do domu, drobne AGD codziennego użytku, akcesoria łazienkowe dla najmłodszych, zabawki dla dzieci oraz książki. Większość produktów z oferty brandowana markami Smukee, Hoffen i Tom&Rose – znanymi i lubianymi przez klientów Biedronki.

Na drugim miejscu zestawienia również znalazła się gazetka Biedronki. Tym razem cotygodniowa oferta, dostępna w sieci od czwartku do wtorku. Tym, co w gazetce szczególnie mogło zainteresować użytkowników Blixa, były z pewnością: promocja na mięso (kup 3 dowolne mięsa i zapłać 3,95 zł/opakowanie), promocje na wyroby cukiernicze (kup 2 i zapłać do 30% mniej oraz drugie ciasto 50% taniej), rabat na konserwy mięsne i rybne (min. 20% taniej), 3 w cenie 2 na wybrane owoce mrożone, rabat na wybrane żele i płyny do kąpieli (kup 2 i zapłać mniej) oraz obniżka cen od 50% do 80% na wybrane artykuły sezonowe i odzież zimową.

Podium zamyka Lidl z gazetką “Już w przyszłym tygodniu w Twoim sklepie”. W publikacji znalazły się m.in. kurtki termiczne dla całej rodziny, odzież i akcesoria sportowe, tekstylia dla niemowląt, produkty dla przyszłych mam, kuchenne AGD, sprzęty ogrodnicze oraz zapowiedź jednej z akcji tematycznych, prowadzonych cyklicznie przez sieć – tygodnia greckiego.

Czwartą, najpopularniejszą gazetką minionego tygodnia była cykliczna publikacja, obowiązująca od poniedziałku do niedzieli. A w niej: ryby tańsze o min. 20%, promocje na piwo, rabaty do -44% na mięso, chemia gospodarcza w niższej cenie oraz zapowiedź akcji rabatowej, podczas której produkty spożywcze są przecenione nawet do 75%.

Zestawienie top 5 najpopularniejszych gazetek reklamowych zamyka Biedronka, która również je otwierała. Tym razem z ofertą tematyczną “Czas na porządki”, pełną chemii gospodarczej w atrakcyjnych cenach, w tym, wielu produktów niedostępnych na co dzień w Biedronce.

NAJBARDZIEJ ANGAŻUJĄCE GAZETKI – TOP 5

Warto przypomnieć, że najbardziej angażującymi gazetkami określamy te 5 gazetek, które użytkownicy Blixa najczęściej oglądali od początku do końca.

Jeśli chodzi o ilość stron, z których składały się publikacje, zauważyć można największy, jak do tej pory rozstrzał – od 2 do 9 stron, przy czym aż dwie gazetki, które znalazły się na podium, były dwustronicowe.

Top 5 najbardziej angażujących gazetek w minionym tygodniu, jak poprzednio, otwiera oferta Kauflandu “Top artykuły”. Tym razem znalazły się w niej przede wszystkim akcesoria i meble ogrodowe. Współczynnik obejrzeń tej publikacji od początku do końca wyniósł aż 86%, co na ten moment jest wynikiem rekordowym we wszystkich opublikowanych zestawieniach.

Na drugim miejscu znalazła się wiosenna oferta TXM textilmarket, która została obejrzana od deski do deski w 83%. Damska, męska i dziecięca odzież oraz pościel pozwoliły sieci stanąć na podium najbardziej angażujących gazetek w ocenie użytkowników aplikacji Blix.

Pierwszą trójkę zamyka Intermarche z gazetką “Super start tygodnia”, które awansowało z miejsca czwartego, zajmowanego w ubiegłotygodniowym zestawieniu. Poza artykułami spożywczymi, znalazła się w niej również suszarka z koszykiem z klamerkami gratis, w bardzo atrakcyjnej cenie. Współczynnik wyświetleń wyniósł w tym przypadku 79%.

Czwarte miejsce tym razem zajęła publikacja Pepco – sieci uwielbianej przez użytkowników Blixa. Tekstylia dla całej rodziny oraz akcesoria do domu pozwoliły publikacji osiągnąć 76% współczynnik wyświetleń.

Top 5 najbardziej angażujący gazetek w minionym tygodniu, zamyka katalog “Mix&match” sieci Lidl. A w niej kobieca kolekcja marki Esmara, stworzona we współpracy z modelką Heidi Klum, którą tym razem wzbogacono o ubrania dla dziewczynek. Współczynnik wyświetleń do końca wyniósł dla tej publikacji 71%.

Jeśli interesują Cię zestawienia najbardziej popularnych i najbardziej angażujących gazetek reklamowych według prawie miliona użytkowników Blixa – najpopularniejszej aplikacji mobilnej w Polsce, agregującej oferty reklamowe sieci handlowych, zapisz się do naszego newslettera, a będziemy informować Cię o kolejnych raportach, jakie pojawią się na naszym blogu.

Już w środę opublikujemy zestawienie struktury płci i wieku użytkowników, którzy przeglądali wymienione w dzisiejszym wpisie gazetki. Natomiast w piątek, przedstawimy listy produktów, których użytkownicy Blixa poszukiwali w minionym tygodniu, w najpopularniejszych i najbardziej angażujących gazetkach.

W tym tygodniu ukaże się również zestawienie miesięczne, podsumowujące wszystkie, zaprezentowane do tej pory informacje.

Potrzebujesz więcej informacji
lub danych na temat swojej marki? 
Zapisz się do newslettera

Oświadczam, że podane przeze mnie powyżej dane osobowe przekazuję...czytaj dalej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *